I Конференція Наукового товариства студентів та аспірантів імені Григорія Волинки
- Деталі
- Категорія: Конференція СНТ Університету
- Опубліковано: П'ятниця, 08 травня 2020, 09:23
- Автор: Модератор СНТ
- Перегляди: 654
17 грудня 2019 року відбулася перша конференція Наукового товариства студентів та аспірантів (НТСА).
На конференції були обрані:
- Голова НТСА - Пріц Василь Юрійович, аспірант 2 року навчання
- Заступник голови НТСА - Семеренко Жанна Миколаївна, аспірантка 2 року навчання
Під час Конференції, голова НТСА заклав такі основні напрями діяльності НТСА:
-
Наукове Товариство і розуміння науки
Поспілкувавшись з аспірантами різних спеціальностей, ми побачили, що здебільшого вони тільки під час навчання в аспірантурі зрозуміли, що таке наука, як вона працює та вимірюється. Враховуючи це, ми би хотіли аби Наукове Товариство допомогло поширити розуміння науки серед студентів та аспірантів.
Студент та аспірант повинен освоїти величезний масив інформації зі своєї спеціальності і не тільки. Часто-густо, їм не вистачає часу аби бути в темі від останніх новин в царині не їхньої галузі. Тому, ми пропнуємо зробити систематичний лекторій, де спеціалісти будуть на популярному рівні розповідати про ключові моменти в їхніх наукових сферах. Лекторій може бути у вигляді діалогів, дебатів чи просто коротких лекцій. Як доповідачів чи учасників, обов’язково треба буде запрошувати науковців та популяризаторів науки також з-за стін Університету.
-
Наукове Товариство і модерн: наука має бути в тренді
Або ти йдеш нога в ногу з сучасністю, або Дух Часу тебе випередить. Вплив ІКТ на сучасну науку важко переоцінити. Середньостатистичний студент багато часу витрачає на соцмережі, сайти, чи, наприклад, ютуб. А так як він там досить часто, ми повинні бути з ним! Ми повинні мати ютуб-канал, сторінки в соцмережах, можливо власний підкаст. Щоб студент замислився над тим, чому у нашого посту про прогрес завдяки науці більше лайків ніж в його/її фотки на морі.
-
Створення наукових та науково-популярних семінарів
Під науковими семінарами, ми маємо на увазі семінари вузькоспеціалізовані, де можуть брати участь викладачі, студенти та аспіранти. Уявіть собі поєднання цих трьох «поколінь», які розглядають актуальні теми, що якраз на часі. На цих семінарах, можуть нарожуватися цікаві праці, авторами яких якраз можуть бути усі троє. Такі семінари можуть вирішити проблему відсутності знань про наукометрію та організацію науки в студентів. Їм допоможуть з цим розібратися зацікавлені викладачі та аспіранти.
Під час науково-популярних же семінарів, учасники можуть дискутувати на різні наукові теми, на кшталт глобального потепління, війни на Сході України, пошуку частинок темної матерії, проблеми соціальної стратифікації чи актуальності філософії Платона для діяльності Верховної Ради.
-
Боротьба з псевдонаукою та плагіатом
НТСА має брати активну участь у руйнуванні стереотипів, мітів, фейкнюз, а також у сприянні фактчекінґу та академічної доброчесності. Студенти та аспріанти повинні бути чесними перед лицем науки. Жодної власної вигоди, тільки наукова доброчесність!
Треба розуміти, що, як казав філософ науки Карл Поппер, справжня наука може існувати лише у відкритому і вільному суспільстві. Таку відкритість і свободу має підтримувати і НТСА.
Ключові слова: розвиток, просвітництво, наукова грамотність, популяризація та організація науки.