«Науковий потенціал студентів необхідно вміти вчасно розпізнати, підтримати та скерувати» - Григорій Волинка

Головна

Лекція історична достовірність Євангелій

Деталі

11 вересня  на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася відкрита лекція відомого британського теолога та християнського апологета Едварда Майкла Гріна на тему «Історична достовірність Євангелій». Захід був організований Студентським науковим товариством університету імені Г.І. Волинки, Центром дослідження релігії НПУ, ВГО «Співдружність студентів-християн України» та Українською євангельською теологічною семінарією.

За півтори години до початку лекції волонтери провели опитування-рекламу запрошуючи студентів НПУ імені Драгоманова висловити свою думку стосовно того чи є Євангелія історично достовірними. Цікавим було те, що тих, хто вважав Євангелія історично достовірними виявилося приблизно на третину більше ніж тих, хто думав інакше.
3
Студенти Національного педагогічного університету з цікавістю брали участь в опитуванні напередодні лекції
Захід зібрав близько 120 учасників-студентів НПУ. Характерним було те, що його відвідали справді зацікавлені особи. З привітальним словом до студентів які зібрались слухати лекцію професора Оксфордського університету звернувся проректор зі студентської роботи Григорій Мирославович Торбін.
5
Аудиторія, в якій проводилася лекція була переповнена
Доцент кафедри культурології Віталій Леонідович Хромець представляючи іменитого лектора для аудиторії наголосив на важливості вивчення богослов’я, як науки та підкреслив, що на нинішньому етапі розвитку цієї науки в Україні у контексті поправок змін внесених у законодавство, богословські студії в нашій країні переходять на новий рівень, свідченням чого, власне і є даний захід.
 
4
Доцент кафедри культурології В.Л. Хромець представив лектора аудиторії
Оскільки Майкл Грін є християнським апологетом лекція відбувалася у формі запитань, які лектор озвучував і на які він сам давав відповідь. Перший змістовний блок був присвячений джерелознавчій критиці текстів Євангелій. Лектор підкреслив той факт, що манускриптів Євангелій, які зараз є доступними для дослідників є декілька тисяч і такої кількості копій не має жоден зі стародавніх текстів тієї епохи. Також Майкл звернув увагу на єдність тексту Євангелій порівняно з іншими стародавніми священними текстами і зауважив те, що між написанням Євангелій та появою в тогочасній літературі перших цитувань минуло лише близько тридцяти років. 
Другий змістовний блок лекції був присвячений критиці змісту Євангелій. Лектор підкреслив те, що Євангеліям варто довіряти і тому, що саме поняття божественності Ісуса Христа з’явилося там, де воно мало найменше шансів з’явитися – серед євреїв, що сповідували суворо монотеїстичну релігію.
1
Маючи великий досвід викладання професор Грін прекрасно тримав увагу
Остання частина лекції була, по суті, спростуванням книги Дена Брауна «Код да Вінчі». Майкл Грін пояснив слухачам, що по-перше манускрипти неканонічних Євангелій, про які говорить Браун, датуються четвертим століттям, а по-друге самі неканонічні «Євангелія» містять у собі чимало суперечностей та протиріч, як-от Євангеліє від Фоми у кінці якого написано, що жінка для того, щоб спастись має стати чоловіком.
Судячи по запитанням, котрі студенти поставили  по закінченню лекції професору Оксфорду, лекція була для них справді цікавою. Безумовно, по багатьох проблемах, які були підняті у лекції варто було б прочитати окремі лекції. Але у цілому даний захід був дуже слушним для студентства НПУ імені М.П. Драгоманова і судячи з відгуків студенти хочуть і надалі відвідувати такі лекції.  Враховуючи таку зацікавленість студентства у подібних заходах Студентське наукове товариство університету імені Г.І. Волинки у партнерстві з центром дослідження релігії НПУ та ВГО Співдружність студентів-християн України і надалі планують проводити відкриті лекції відомих богословів у НПУ імені М.П. Драгоманова.

Голова студентського наукового товариства імені Григорія Волинки Олексій Щетінін.