Міжнародна наукова конференція XIX Юридичні читання «Наука і освіта в Україні: актуальні проблеми розвитку».
Сьогодні, 29 квітня 2025 року, на базі УДУ імені Михайла Драгоманова відбулось пленарне засідання Міжнародної наукової конференції XIX Юридичні читання «Наука і освіта в Україні: актуальні проблеми розвитку».
Захід відбувся за ініціативи Навчально-наукового інституту права та політології УДУ імені Михайла Драгоманова.
Міжнародна конференція XIX Юридичні читання стала логічним продовженням серії щорічних наукових заходів, підтримуючи традицію обміну досвідом, науковими досягненнями та актуальними дослідженнями серед фахівців і дослідників у галузі права та політології.
На адресу учасників конференції з вітальним словом звернувся ректор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, член-кореспондент НАН України, академік НАПрН України, доктор філософських наук, професор Віктор АНДРУЩЕНКО, зазначивши, що конференція Юридичні читання стала важливою традицією в діяльності УДУ імені Михайла Драгоманова та авторитетним майданчиком для обговорення ключових проблем у галузі юридичної та політичної освіти.
Привітав також учасників конференції і народний депутат України, академік НАН України, академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр КОПИЛЕНКО, який підкреслив, що саме Навчально-науковий інститут права та політології є одним із провідних підрозділів Університету, що визначає і створює правові основи підготовки фахівців для утвердження в українському суспільстві ідеалів справедливості, духовності, гуманізму, свободи, рівності та верховенства права.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Навчально-наукового інституту права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, заслужений працівник соціальної сфери України, кандидат юридичних наук, доцент Павло ГОРІНОВ, який зазначив, що Міжнародна наукова конференція XIX Юридичні читання є знаковою подією у науково-освітньому просторі, яка вже вкотре об'єднує науковців, теоретиків і практиків юридичної та політичної сфер в стінах Університету.
Актуальних питань розвитку національного та міжнародного права в умовах сучасних викликів торкнулися у своїх зверненнях до учасників конференції директор Державно-наукової установи «Інститут інформації, безпеки і права НАПрН України», доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, академік АН ВШ України Володимир ПИЛИПЧУК та професор і Президент Європейського інституту неперервної освіти, почесний доктор Йозеф ЗЯТЬКО.
На пленарному засіданні виступила доктор юридичних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, заслужений юрист України, академік НАПрН УКРАЇНИ Наталія ОНІЩЕНКО з доповіддю «Правовералізаційні практики: національні доктрини та право Європейського Союзу».
Сергій Прилипко, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, заслужений діяч науки і техніки України виступив з доповіддю «До питання розробки та прийняття Європейського трудового кодексу».
Під час роботи конференції учасники обговорювали низку важливих та актуальних питань, пов’язаних із розвитком національного і міжнародного права в умовах сучасних викликів. Особливу увагу було приділено адаптації правових систем до нових глобальних тенденцій, реагуванню на сучасні загрози, а також пошуку ефективних механізмів правового врегулювання у змінному світі.